Po spotkaniu ze Słowianami zapraszamy do konkursu plastycznego

W minioną sobotę (17.10 br.) Akademia Młodych Odkrywców gościła Pana Igora Górewicza – politologa, autora prac z zakresu historii i archeologii Słowian, mitologii słowiańskiej, konsultanta filmowego i teatralnego (brał udział w ponad dwudziestu produkcjach filmowych). Założyciela Drużyny Grodu Trzygłowa – stowarzyszenia zajmującego się odtwarzaniem i popularyzowaniem kultury Słowian – która współpracuje z ośrodkami naukowymi i muzealnymi w dziedzinie rekonstrukcji historycznych, przygotowania wystaw, organizacji i prowadzenia festiwali historycznych. Na tej płaszczyźnie Pan Igor Górewicz  prezentował kulturę Słowian w całej Polsce oraz wielokrotnie w Danii, Niemczech, Holandii, Szwecji, Norwegii, Anglii, Estonii, USA, Indiach, we Włoszech, na Islandii i na Litwie.

Autor książki dla dzieci „Poznaj Słowian” zaprezentował młodym studentom Akademii kulturę dawnych Słowian, tradycje, styl życia od pożywienia, mieszkania, higienę, handel, najważniejsze rzemiosła, wojskowość po święta i zwyczaje pogrzebowe.

Pan Igor Górewicz zaprosił studentów Akademii Młodych Odkrywców do udziału w konkursie na najpiękniejszy słowiański rysunek, ogłoszony przez wydawnictwo TRIGLAV, którego jest założycielem.

Tematem rysunku jest mitologia słowiańska tzn. np. jak wyobrażacie sobie Bogów Słowiańskich, lub co Bogowie mogli robić, gdzie mieszkali itd. Interpretacja tematu zależy tylko od Was. Techniki wykonania oraz format rysunku jest dowolny.

Warunki uczestnictwa w konkursie:
1. Udostępnienie informacji o konkursie dalej.
2. Nadesłanie rysunku do KOŃCA października na adres Wydawnictwa Triglav:

Trzygłów-Pokazy historyczne,
Igor D. Górewicz
ul. Moczyńskiego 5/1
70-492 Szczecin

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na początku listopada 2015 r. Nagrodzone rysunki zostaną opublikowane na stronie Wydawnictwa Triglav.

Osoby nagrodzone otrzymają następujące nagrody:

  1. MIEJSCE: książka Borek i Bogowie Słowian i Malowanki Slowian i Wikingów z imienną dedykacją od autora.
  1. MIEJSCE: album Poznaj Słowian z imienną dedykacją od autora.
  1. MIEJSCE: książeczka Malowanki Słowian i Wikingów.

Serdecznie zapraszamy studentów AMO do udziału w konkursie.