O wyzwaniach w transporcie

12 marca w PWSZ w Pile, odbyło się spotkanie z przedstawicielami biznesu, związanego głównie z działem transportu – krajowego i międzynarodowego. Inicjatorem Seminarium JAKOŚCI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU TRANSPORT, był Instytut Politechniczny Uczelni, który kształci specjalistyczne kadry na kierunkach inżynierskich.

Spotkanie było doskonałą platformą wymiany oczekiwań pracodawców oraz przedstawicieli szkolnictwa wyższego. Jak podkreślił Rektor Uczelni – prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski – Rynek pracy XXI wieku jest niezwykle dynamiczny, dlatego też chcemy jak najlepiej dostosować nasze kierunki kształcenia, do wymogów stawianych przez pracodawców.

Podczas Seminarium, któremu przewodniczył Dyrektor Instytutu Politechnicznego – doc. dr Andrzej Kraczkowski, poruszono m.in. takie zagadnienia jak:
• technologii transportu drogowego,
• inżynierii oraz bezpieczeństwie ruchu drogowego,
• kwestiach prawnych w transporcie - nie tylko w ujęciu krajowym, ale i międzynarodowym,
• ochronie środowiska naturalnego,
• współpracy biznesu ze szkolnictwem wyższym.

Goście Seminarium mieli również okazję zapoznać się z bazą dydaktyczną Instytutu, ofertą Centrum Transferu Technologii Uczelni oraz poznać zasady funkcjonowania innowacyjnego programu edukacyjnego – studiów dualnych, prowadzonych w PWSZ, przy współpracy z największymi przedsiębiorstwami.