PWSZ podbita przez Imperium Rzymskie

Uczelnia stała się miejscem walk Imperium Rzymskiego i Barbarzyńców. Wszystko to za sprawą naszego Biura Współpracy Międzynarodowej Erasmus Programme in Piła, Poland, które zaprosiło do PWSZ w Pile, rumuńską grupę Asociata Culturala pentru Istorie Vie Garda Apulum.
Dzięki 30 wojownikom barbarzyńskim z Dacji oraz legionom rzymskim, dowiedzieliśmy się wiele o historii podboju Dacji przez Rzymian, o ówczesnej taktyce wojennej, o orężu, ale także o starożytnych wierzeniach. Nie była to czysta teoria. Bynajmniej! Uczestnicy spektakularnych widowisk przed południem i po południu, mogli zobaczyć prawdziwe widowisko wojenne.
Na koniec, na arenę przed Auditorium Maximum PWSZ w Pile, wkroczyli gladiatorzy, którzy witając publiczność słowami „My, idący na śmierć, pozdrawiamy was”, udowodnili, dlaczego ich walki były tak popularne za czasów Imperium Rzymskiego.

Zdecydowanie warto było czekać na ten spektakl! Dziękujemy naszym Gościom z Rumunii Alba Iulia oraz uczestnikom Festwialu za wspólne spędzenie czasu z nami, podczas tego widowiskowego podboju Uczelni.

Wyjątkowe chwile uwiecznił w kadrach Jaskółka Fotografia