Zajęcia w nowej pracowni pracy socjalnej

Studenci nie śpią - oni się uczą i relaksują! Tak właśnie wyglądały zajęcia z „Zarządzania stresem”, które przygotowała dr Romualda Kosmatka (wykładowca na kierunku praca socjalna) oraz mgr Klaudia Michalak (z Biura Współpracy Międzynarodowej).
Bezsprzecznie były to zajęcia wyjątkowe! Po pierwsze: prawdziwie akademicką dyskusję i walkę na argumenty, prowadzili nasi studenci zagraniczni; po drugie – zajęcia tego typu pierwszy raz odbyły się w naszej nowej PRACOWNI KOMPETENCJI MIĘKKICH.
To nowoczesna sala - na wskroś dydaktyczna, ale bez tablicy, bez kurzu, z kamerami, z materacami i farbą tablicową na ścianach. Wyposażona w sprzęt umożliwiający profesjonalne szkolenie, doskonalące umiejętności w komunikowaniu się.
Studenci dyskutowali o pozytywnych i negatywnych aspektach stresu i próbowali znaleźć sposób na właściwe wykorzystanie stresu w życiu zawodowym oraz prywatnym. Ciekawe było również zakończenie zajęć, które studenci spędzili… na leżąco. Dzięki treningowi autogennemu, studenci poznali metody relaksacyjne, skupiające się na oddechu.
Takie właśnie ćwiczenia, w tak komfortowych warunkach, czekają na naszych nowych i obecnych studentów kierunku PRACA SOCJALNA