I SPARTAKIADA STUDENCKA

Atmosfera była tak doskonała, że można by krzyknąć „tu jest Sparta”, ale okrzyk „tu jest Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile” – miał równie wielką moc podczas I SPARTAKIADY STUDENCKIEJ! Zawody, które wypełniły halę sportową Uczelni, zorganizował Samorząd Studencki oraz Uczelniane Centrum Sportu i Rekreacji (USCiR).
Jak podkreślał Andrzej Grzesik, kierownik UCSiR - Pomysłodawca i główny organizator tego wydarzenia sportowego - Miłosz Gast, student II roku transportu, zmobilizował do udziału reprezentacje wszystkich katedr naszej Uczelni oraz liczną reprezentację studentów zagranicznych z programu ERASMUS+. Konkurencje, w których rywalizowali studenci, miały charakter zabawowy z akcentem doskonalenia motoryczności, co podkreśliła już w rozgrzewce Aneta Baziuk, instruktorka fitness z klubu CLYPSO Piła.

A co o takiej formie zajęć mówili sami studenci? Spartakiada to świetna okazja do aktywnej zabawy, poznania kolegów i koleżanek z innych katedr i lat studiów, a także zaprezentowania sportowego charakteru przed naszymi wykładowcami – powiedziała Agata Trzaskalska, studentka II roku fizjoterapii, czołowa wieloboistka lekkoatletyczna.

Spartakiada była także okazją do oficjalnego przemianowania Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na Uczelniane Centrum Sportu i Rekreacji PUSS w Pile, a całemu wydarzeniu przyglądał się gość honorowy Spartakiady Piotr Ziółkowski, Dyrektor Biura Programów i Przedsięwzięć Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej wszystkie zespoły wyróżnione zostały dyplomami. Miejsca na podium Rektor dr hab. Donat Mierzejewski prof. PUSS uhonorował medalami i upominkami, a puchar przechodni odebrała reprezentacja katedry TRANSPORTU za zajęcie pierwszego miejsca.

Klasyfikacja końcowa I Spartakiady Studentów PUSS w Pile przedstawia się następująco:

  1. Katedra Transportu
  2. Katedra Pielęgniarstwa
  3. Katedra Fizjoterapii
  4. Katedra Ratownictwa Medycznego
  5. Katedra Elektrotechniki i Katedra Kosmetologii
  6. Katedra Budownictwa
  7. Reprezentacja Erasmus
  8. Katedra Ekonomii
  9. Katedra Inżynierii Mechanicznej
  10. Katedra Filologii