EKONOMIA w wydaniu magisterskim

Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile otwiera kolejne możliwości w wyborze studiów, tym razem są to dwuletnie studia magisterskie.

Tworząc studia magisterskie na kierunku ekonomia staraliśmy się bardzo dokładnie wsłuchać w potrzeby i oczekiwania studentów w zakresie kontynuacji kształcenia. Wiemy, że potrzebują zaawansowanej wiedzy oraz konkretnych umiejętności i kompetencji. Studenci oczekują konkretów, dlatego jesteśmy przekonani, że oferta studiów spełni ich oczekiwania. Stawiamy na praktykę, stąd oprócz solidnej porcji wiedzy, w programie studiów dominują zajęcia takie jak: ćwiczenia, laboratoria czy projekty. Pracownicy Katedry Ekonomii to, w znakomitej większości, praktycy, których wiedza jest bardzo ceniona – podkreśla Kierownik Katedry Ekonomii dr Katarzyna Orfin-Tomaszewska.

Oferta studiów magisterskich skierowana jest do szerokiej grupy osób, które ukończyły studia I stopnia – licencjackie lub inżynierskie. Kierunek ma charakter praktyczny, przygotowujący specjalistów w ramach dwóch specjalności: EKONOMIA MENEDŻERSKA, gdzie pojawią się przedmioty z zakresu zarządzania w przedsiębiorstwie, m.in. informacją, ryzykiem czy personelem, nowoczesnych metod zarządzania, analizy ekonomiczno-finansowej inwestycji, praktycznych aspektów działalności i finansowania przedsiębiorstwa, czy realizacji i kontroli strategii przedsiębiorstwa.

Na drugiej specjalności RACHUNKOWOŚĆ I DORADZTWO FINANSOWE, studenci zmierzą się z takimi przedmiotami jak m.in.: audyt i kontrola finansowa w przedsiębiorstwie, podstawy doradztwa podatkowego, doradztwo finansowo-ubezpieczeniowe. Będą uczyć się pracy z popularnymi programami księgowymi, co pozwoli im na właściwe zarządzanie kosztami i wynikami, przygotowanie planów finansowych oraz przeprowadzanie kontroli zarządczej. Absolwenci tej specjalności znajdą zatrudnienie jako: dyrektorzy finansowi, menedżerowie wszystkich szczebli zarządzania, analitycy finansowi, controllerzy, konsultanci biznesowi i niezależni eksperci w przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych.

Warto zaznaczać, że partnerem Uczelni jest Centrum Informacji Księgowej, dlatego też studia doskonale przygotowują do przystąpienia do egzaminu i uzyskania Certyfikatu Księgowego.

Proces tworzenia studiów był oparty na szerokich konsultacjach z podmiotami gospodarczymi w regionie, jak również podmiotami administracji państwowej. Naszym celem jest wyposażenie studentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje, które będą cenne na rynku pracy. Sukces studentów, to nasz sukces – podkreśla Kierownik Katedry.

Studia prowadzone będą w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej.