Komunikat Rektora

Drodzy Studenci i Pracownicy Uczelni,
sytuacja w kraju i na świecie pokazuje, że zagrożenie epidemiczne dotyka coraz szerszych sfer naszego funkcjonowania. Wprowadzane wymogi bezpieczeństwa, spowodowały także zmiany w systemie kształcenia w naszej Uczelni.
Od początku pojawienia się koronawirusa, naszym celem było przede wszystkim bezpieczeństwo społeczności akademickiej. W każdym budynku pojawiły się m.in. urządzenia do dezynfekcji, ograniczyliśmy tradycyjną formę kontaktu pomiędzy studentami, wykładowcami i pracownikami Uczelni. Bardzo szybko wprowadziliśmy zdalny model kształcenia.
Pragnąc, by nowi studenci pierwszych roczników, poczuli klimat akademicki, staraliśmy się prowadzić dla nich studia w tradycyjnej formie, z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Niestety pogłębiająca się pandemia, spowodowała konieczność powrotu do ograniczeń.
 
Obecnie kształcenie w naszej Uczelni odbywa się całkowicie w formie on-line. Wyjątkiem są tylko zajęcia praktyczne dla wybranych kierunków studiów, które odbywają się na terenie PUSS. W tym zakresie przestrzegamy bezwzględnie rekomendacji i zaleceń Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Robimy wszystko, aby mimo epidemii, proces kształcenia prowadzony był zgodnie z programem, abyście wiedzieli, że cały czas pracujemy dla Was, dbając o odpowiednią jakość nauki.
 
Ze strony Uczelni robimy wszystko, aby odpowiednio funkcjonować w reżimie sanitarnym. Na terenie kampusu przestrzegamy bezwzględnie konieczności dezynfekcji, zakrywania ust i nosa, wprowadziliśmy tylko mailowy i telefoniczny sposób kontaktu z Wami. Czasowo zawiesiliśmy także działanie Centrum Fizjoterapii oraz Biblioteki Głównej. Wszystko po to, by maksymalnie ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Dlatego proszę Was o zastosowanie się do wszystkich zasad w trosce o wspólne bezpieczeństwo.
 
Mam nadzieję, że uda się zatrzymać epidemię i że już w kolejnym semestrze, będziemy mogli spotkać się znowu w murach PUSS w Pile, że wrócimy do zajęć stacjonarnych, bezpośredniego kontaktu, za którym tęsknimy wszyscy – zarówno Wy Drodzy Studenci, jak i Wykładowcy oraz Pracownicy administracji. Uczelnia bez Was nie jest taka sama i aby to zmienić, musimy dbać o swoje bezpieczeństwo.
 
Zachęcam Was do śledzenia wszystkich informacji zamieszczanych na stronie www.puss.pila.pl oraz publikowanych za pośrednictwem mediów społecznościowych – na FB oraz Instagramie. Kluczowe informacje przekazujemy także za pomocą Waszych kont uczelnianych.
 
Pamiętajcie, że jesteśmy wspólnotą, która dba o siebie i wspiera się wzajemnie. Dlatego też, całej społeczności akademickiej naszej Uczelni życzę zdrowia oraz szybkiego powrotu do tradycyjnej, studenckiej rzeczywistości.
 
dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PUSS
Rektor