Komunikat Rektora

Drodzy Członkowie Społeczności Akademickiej naszej Uczelni,
jesteśmy w trakcie trudnych wydarzeń, koncentrujących się przede wszystkim wokół walki z pandemią, ale także obaw o prawo do wolności wyrażania swoich poglądów i przekonań.
Przed nami także czas wspomnień naszych najbliższych, których już nie ma wśród nas. Dzień Wszystkich Świętych będzie w tym roku nieco inny, jednak to, że nie pojawimy się tłumnie na cmentarzach, nie spowoduje, że nasz szacunek do tych, którzy odeszli, będzie mniejszy.
 
Chciałbym prosić Was, abyście uczestnicząc w jakiejkolwiek aktywności, wydarzeniach dla Was ważnych, dbali o siebie oraz o Waszych bliskich. Stosujcie się do konieczności zachowania właściwych odległości, zakrywania ust i nosa, stosowania środków dezynfekujących.
Wyrażajcie swoje poglądy w sposób bezpieczny, to w tak trudnym dla nas czasie, jest najważniejsze. Tylko dbając o bezpieczeństwo, będziemy mogli powstrzymać niebezpiecznie rozprzestrzeniającą się epidemię.
 
Aby zapewnić Wam dodatkowy czas na powrót do kształcenia w naszej Uczelni, pragnę poinformować, że dzień 2 listopada, będzie „Dniem Rektorskim” - wolnym od zajęć zdalnych i zajęć praktycznych, które odbywają się dla wybranych kierunków na terenie naszej Uczelni.
 
Jestem przekonany, że z sukcesem wspólnie zmierzymy się z wszelkimi przeciwnościami i że okazując wzajemne wsparcie, okażemy także siłę niezależności i jedności akademickiej w pokonaniu nie tylko pandemii.
 
Dbajcie o siebie!
dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PUSS
Rektor