Spawalnictwo w nowoczesnej odsłonie

Za nami VIII Seminarium Naukowe SPAWANIE METALI – WYMAGANIA, BADANIA I NOWE TECHNOLOGIE, które 18 listopada zorganizował: Zakład Inżynierii Mechanicznej i Transportu PWSZ w Pile, Odział SIMP w Pile, Koło SIMP oraz Spawalników PWSZ w Pile.

Jak każdego roku Organizatorzy przygotowali wielką dawkę najnowszych informacji z tej specjalistycznej dziedziny. Pierwszy panel przeznaczony był głównie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy mogli zapoznać się z nowymi materiałami oraz technikami spawalniczymi – przy okazji poznali także specyfikę studiów na kierunkach inżynierskich w PWSZ w Pile.

Panel drugi, to już spotkania profesjonalistów ze specjalistami z branży. Mówiono więc o najnowocześniejszych metodach spawania, o automatyzacji i robotyce w systemie spawalniczym. Dzięki stanowiskom symulacyjnym, uczestnicy mogli sami przekonać się, jak przebiegają procesy spawalnicze. Poza tym prezentowano najnowocześniejsze materiały, próbki, akcesoria oraz… modę spawalniczą, którą przygotowała firma GRAPIL.

Seminarium kolejny raz zakończyło się sukcesem, za co wielkie gratulacje muszą trafić na ręce: doc. dra inż. Leszka Surówki (PWSZ, SIMP), dra inż. Remigiusza Bronieckiego (SIMP), mgra inż. Zbigniewa Wyrobka (IWE, EWE / SIMP) oraz doc. dra inż. Ryszarda Smokowskiego (PWSZ, SIMP) i mgra inż. Andrzeja Szyperskiego.

Podziękowania należą się także Piekarni „Rogalik” z Trzcianki, która zadbała o słodkie przekąski dla, pochłoniętych nowymi technologiami, uczestników Seminarium.