Klub Uczelniany AZS

 
AZS to największe stowarzyszenie sportowe w Polsce działające nieprzerwanie od ponad wieku. AZS powstał w Krakowie w 1909 roku i stamtąd rozprzestrzenił się na wszystkie ośrodki akademickie w kraju. Dzięki swojej bogatej historii stał się najbardziej liczną organizacją studencką działającą na polskich uczelniach.
 
Dziś AZS to stowarzyszenie posiadające ponad 42 tys. członków zrzeszonych w ponad 250 klubach i trenujących w ok. 3 tys. sekcji sportowych. Swoich sympatyków i sprzymierzeńców zjednujemy sobie dzięki uniwersalnym ideom: zaszczepianiu zamiłowania do sportu, promocji zdrowego i aktywnego stylu życia. Zrzeszamy ludzi, dla których sport to nie tylko muskularna sylwetka, walka o medale, ale przede wszystkim pasja, dzięki której udaje się robić rzeczy wydawałoby się niemożliwe.
 
KU AZS funkcjonuje w PUSS w Pile od 2004 roku. Członkowie Klubu nie tylko zwiększają swoje umiejętności sportowe na nowoczenych obiektach, ale reprezentują także Uczelnię w Akademickich Mistrzostwach Polski walcząc o jak najlepszą lokatę w klasyfikacji uczelni wyzszych.
 
Prezes Klubu Uczelnianego AZS PUSS - mgr Paweł Łojewski
Sekretarz Klubu Uczelnianego AZS PUSS - mgr Paweł Krzewiński