Mediateka

 

NOWOŚCI W MEDIATECE

MEDIATEKA

 

„DIAGNOSTYKA I POSTĘPOWANIE FIZJOTERAPEUTYCZNE NA DVD”, Cykl II.
to program edukacyjny skierowany do fizjoterapeutów i powstał w odpowiedzi na ich potrzeby edukacyjne.

 

Kurs edukacyjny obejmuje 5 płyt DVD z unikatowymi filmami.
Łączny czas trwania filmów to ok. 12 godz.

Kurs obejmuje:

 1. Dysfunkcja stawu kolanowego.
 2. Dysfunkcja stawu łokciowego.
 3. Leczenie skolioz.
 4. Terapia stawy skroniowo-żuchwowego.
 5. Leczenie bólów głowy pochodzenia szyjnego.

„DIAGNOSTYKA I POSTĘPOWANIE FIZJOTERAPEUTYCZNE NA DVD”, Cykl IX.
to program edukacyjny skierowany do fizjoterapeutów i powstał w odpowiedzi na ich potrzeby edukacyjne.

Kurs edukacyjny obejmuje 5 płyt DVD z unikatowymi filmami.
Łączny czas trwania filmów to ok. 8 godz.

Kurs obejmuje:

 1. Fizjoterapia kobiet w dysfunkcjach mięśni dna miednicy i nietrzymania moczu.
 2. Fizjoterapia biegaczy
 3. Palpacja i terapia punktów spustowych.
 4. Fizjoterapia kontuzji narciarskich.
 5. Fizjoterapia po zabiegu wstawienia endoprotezy biodra

 

 

MEDIATEKA (p. 110) gromadzi i udostępnia zbiory nagrań i materiałów multimedialnych służących celom dydaktycznym i naukowym.

U nas można wypożyczyć, m.in.:

 • filmy instruktażowe o udzielaniu pierwszej pomocy,
 • filmy o tematyce społecznej (tolerancja, narkomania, alkoholizm, przemoc, itp.)
 • kursy do samodzielnej nauki języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski)
 • słowniki multimedialne,
 • różnorodne nagrania muzyczne.

Wypożyczeń multimediów dokonuje się na podstawie legitymacji studenckiej lub karty bibliotecznej, po wcześniejszym założeniu konta w wypożyczalni Biblioteki (parter, p. 2).

 

NOWOŚCI

Tolerancja (książka + DVD)

Tolerancja

Program profilaktyczny oparty na formule programu „Decyzja należy do Ciebie”.
Materiały do samodzielnego przeprowadzenia debaty z młodzieżą - książka i płyta DVD zawierająca 2 filmy dotyczące tolerancji
i kształtowania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych.
Program skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Szwindel: anatomia kryzysu (DVD)

Szwindel: anatomia kryzysu

Nominowany do Nagrody Akademii Charles Ferguson (Chmury nad Bagdadem) zrealizował Szwindel: Anatomię sukcesu, pierwszy film, który obnaża szokującą prawdę kryjącą się za kryzysem ekonomicznym 2008 roku.
Globalne załamanie rynku na sumę ponad 20 bilionów dolarów przyczyniło się do utraty pracy i domów przez miliony osób. Film, poprzez dogłębne analizy i wywiady z najważniejszymi głowami świata finansów, politykami i dziennikarzami ukazuje nie tylko jak ta nikczemna gałąź przemysłu rosła w siłę, lecz także odkrywa pełne korozji relacje, które skorumpowały polityków, przepisy
i środowisko akademickie.

 

Kamienna cisza (DVD)

Kamienna cisza

25-letnia kobieta posądzona o cudzołóstwo, została zabita w wiosce Spingul w wysokich górach na północy Afganistanu. Informacja, która obiegła cały świat 23 kwietnia 2005 roku, stała się zaczątkiem tej opowieści. Dokument przedstawia historię dwojga kochanków oczami świadków, rekonstruując tragiczne zdarzenie. Autor filmu próbuje odpowiedzieć, co wydarzyło się w dniu śmierci Aminy. Amina została zabita w okolicznościach przytaczanych w różnych wersjach... Główni bohaterowie filmu prezentują całkowicie różne podejścia do zdarzenia. Film pokazuje jak trudno jest zrozumieć osobie z zewnątrz hierarchię wartości Muzułmanina. Świat, w którym nic nie jest bardziej bezwartościowe niż życie ludzkie.

 

Animowane filmy sowieckiej propagandy (DVD)

Animowane filmy sowieckiej propagandy

Animacje na tych 4 płytach DVD różnią się znacznie od współczesnych kreskówek. Chcesz dowiedzieć się, jakie uczucia ogarniały mieszkających w ZSRR dorosłych i dzieci, gdy oglądali radzieckie kreskówki? Chcesz zobaczyć jak wyglądało życie
w świecie, w którym podobne karykaturalne sytuacje z takich filmów były po prostu częścią życia codziennego. Wybierz się na krótką podróż w czasie z profesorem Igorem Kokarewem, który specjalnie dla dzisiejszych widzów odtwarza miniony świat i objaśnia ówczesną atmosferę i sposób rozumowania ludzi z okresu, gdy tego rodzaju filmy powstawały. Praca sowieckich propagandzistów, jest niewątpliwie cenna dla historyków, artystów i miłośników sztuki wizualnej na całym świecie. Osiągnięcia artystów radzieckich - pochodzące z okresu XX-wiecznego totalitaryzmu i Zimnej Wojny - nie powinny zaginąć, czy też zniknąć w niepamięci. Pełny komentarz i szczegółowe informacje o każdym filmie z serii, znaleźć można na stronie: www.russiananimation.com/propaganda.
Cztery płyty pod następującymi tytułami: część 1:amerykańscy imperialiści, część 2:faszystowscy barbarzyńcy, część 3:kapitalistyczne rekiny,część 4: naprzód ku świetlanej przyszłości.

 

Para w Polskę: telewizyjny przewodnik po kraju (DVD)

Para w Polskę: telewizyjny przewodnik po kraju

Cykliczny program telewizyjny o tematyce krajoznawczej, w którym gospodarze prezentują widzom regiony Polski i ciekawe miejscowości. Poznajemy ich historię, kulturę, tradycje i obyczaje. Odkrywamy walory krajobrazowe uroczych zakątków, oglądamy zabytki architektury. W programie wiele ważnych i praktycznych informacji turystycznych, także przepisy kulinarne pochodzące z danego regionu.