Jubileusz 20-lecia Uczelni

W tym roku obchodzimy Jubileusz 20-lecia. Przez te wszystkie lata Uczelnia rozwijała się w zakresie infrastruktury, jak i oferty kształcenia.
W 2000 roku, jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile, rozpoczęliśmy kształcenie na 5 specjalnościach studiów licencjackich i inżynierskich. Dziś nasza Uczelnia oferuje studia na 12 kierunkach i 27 specjalnościach technicznych, medycznych i społecznych, prowadzonych również na poziomie studiów magisterskich.

W roku 2000 zajęcia odbywały się w 2 budynkach, obecnie kampus akademicki ma imponujący kształt – 9 budynków dydaktycznych, w których znajdują się m.in.: Centrum Symulacji Medycznych, Centrum Fizjoterapii, Auditorium Maximum, hala sportowa.
Jednym z ważniejszych obszarów rozwoju Uczelni jest współpraca międzynarodowa. Realizowane przez ostatnie lata umowy z 39. uczelniami partnerskimi, dają obecnie możliwości odbycia części studiów w 19 krajach.
O skali przeobrażeń Uczelni świadczą przede wszystkim nasi absolwenci, których liczba sięga dzisiaj 10 tysięcy. Są oni doskonale przygotowani do dalszych studiów, a nade wszystko, jako wysokospecjalistyczna kadra, do pracy na stanowiskach inżynierskich, medycznych, ekonomicznych i nauczycielskich - co potwierdzają niezależne rankingi krajowe oraz sami pracodawcy.

W 2019 r. zmieniliśmy nazwę na Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile. Fakt ten był nie tylko potwierdzeniem silnych związków z Ziemią Pilską, ale i zobowiązaniem do kontynuowania użytecznego, a więc praktycznego modelu kształcenia.
Przed nami kolejne inwestycje, kolejne nowości w ofercie kształcenia, które zapiszą nowe karty historii naszej Uczelni.

Zapraszam do wspólnego świętowania tego wyjątkowego Jubileuszu, podczas którego przedstawimy bogatą, 20-letnią historię Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

Rektor
dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PUSS

 

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W HISTORII UCZELNI