Słowo od Rektora

Witam serdecznie na stronie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.
To kolejny, osiemnasty już, rok istnienia Uczelni. Każdego roku swoje losy wiąże z nami liczna społeczność Młodych Mieszkańców Piły i północnej Wielkopolski, która później bez problemów kontynuuje studia magisterskie w PWSZ oraz uczelniach wyższych Poznania, Bydgoszczy, Torunia, Szczecina i innych. To dla niej właśnie podejmujemy starania, by oferta dydaktyczna odzwierciedlała również trendy rozwojowe i potrzeby współczesnego ryku pracy.

Student jest sensem istnienia każdej uczelni. Jego dobro jest jej celem. Temu również, poza szeroko pojętą działalnością edukacyjną, służy wspieranie studenckiego ruchu naukowego i kulturalnego oraz, jakże ważnej, aktywności sportowej studentów w ramach Akademickiego Związku Sportowego.
Decydując się na studia w PWSZ w Pile dokonacie właściwego wyboru. Studia pod kierunkiem profesjonalnej kadry będą intelektualnym wyzwaniem i przygodą, a zdobyte tu doświadczenia, procentować będą wiedzą, społeczną dojrzałością i umiejętnością działania zespołowego.

Dziękuję za zainteresowanie naszą ofertą. Jestem przekonany, że właśnie tu zrealizujecie swoje zainteresowania, pasje i marzenia!

dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PWSZ w Pile
Rektor